Najlepsze pomysły przychodzą zawsze niespodziewanie, kiedy bierzemy prysznic, spacerujemy z psem, albo na 3 minuty przed zasnieciem, kiedy nie ma szans żebyśmy je zapamiętali i zrealizowalui następnego dnia. Taki stan umysłu nazywany jest relaxed awareness i to właśnie wtedy nasz umysł jest otwarty na aktywność, działanie, kreatywność.

Będąc w stanie relaxed awarenss jesteśmy najbardziej podatni na przyjmowanie nowych informacji i zapamietywanie. Istnieje silny zwiazek między neuronami odpowiedzialnymi za odprężenie i ich relacje z tymi od zapamiętywania (tak przynajmniej twierdzą Amerykańscy Naukowcy). Właśnie dlatego w Tok Story panuje swobodna, przyjazna atmosfera. Ogromną wagę przywiązujemy do nawiązania pozytywnych relacji, tak aby nasze spotkania, kojarzyły się z miłą rozmową, spotkaniem towarzyskim, wymianą doświadczeń, a nie lekcją, stresem, czy wymuszoną koniecznością.

Play is your brain’s favourite way of learning” dlatego w naszych spotkaniach nie brakuje luzu, żartów i ducha rywalizacji. Dzięki wykorzystaniu metody komunikatywnej i immersji językowej, nauka języka dzieje się sama! U nas uczysz się podobnie, jak małe dziecko, które uczy się języka uzywanego przez rodziców. Korzystając z wszystkich dostępnych bodźców, dzieci przyswajają język bardzo szybko, nie ucząc się przy tym gramatyki, czy poprawności wypowiedzi. Jest to genialne w swojej prostocie, dlatego też u nas nie będziesz się zastanawiać jak konstruować zdanie, tylko po prostu będziesz mówić. Doskonale rozumiemy jak cięzki może być początek tej drogi, dlatego właśnie stworzymy Ci możliwie najlepsze warunki do komfortowej nauki.